İstanbul Aydın Üniversitesi İngilizce Hazırlık Okulu’nun ev sahipliğinde İngilizce Eğitim Derneği’yle (INGED) birlikte ortaklaşa düzenlenen “The Winds of Change” adlı 18. Uluslararası ELT (İngilizce Dili Eğitimi) Konferansı 20-22 Ekim 2017 tarihleri arasında İstanbul Aydın Üniversitesi Florya Halit Aydın Kampüsü’nde gerçekleştirildi.

Türkiye’den ve dünyadan İngilizce Dili Eğitimi alanında önemli konuşmacıların ve bilim adamlarının katıldığı, ulusal ve uluslararası alanda yapılan 85 tebliğin sunulduğu ve akademik çalışmaların paylaşıldığı eğitim boyunca, Prof. Dr. Aydan Ersöz, Prof. Dr. Birsen Tütüniş, Prof. Dr. Yasemin Bayyurt, Prof. Dr. Dinçay Köksal, Prof. Dr. Richard Smith, Prof. Dr. Peter Medgys, Prof. Dr. Miroslaw Pawlak gibi çok sayıda alanında uzman akademisyen ve bilim adamları konuşmalar gerçekleştirdi.

İngilizce dili eğitimi veren eğitimcileri bir araya getiren etkinlikte etkili dil öğretim teknikleriyle ilgili yeni uygulama ve fikirler paylaşıldı. Yabancı dil öğretimi konusunda yapılan bilimsel araştırmalar katılımcılara sunularak çeşitli atölye eğitimleri düzenlendi. Yabancı dil eğitimi alanındaki değişiklikleri ve güncel yaklaşımları içeren 18. Uluslararası ELT Konferansı, ülkemizin çeşitli illerinden ve dünyanın birçok ülkesinden katılan akademisyenler, bilim adamları, İngilizce öğretmenleri ve İngilizce Öğretmenliği bölümü öğrencileri katıldı. Konferansta dil eğitimi ile ilgili güncel gelişmeleri yakından izleme olanağı bulan katılımcılar, mesleki gelişimlerine katkıda bulunacak kuramsal bilgilerle birlikte sınıflarında uygulayabilecekleri, uygulamaya yönelik yeni öğretim, yöntem ve teknikleri ile tanışma fırsatı buldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here